Trei puncte și mult noroi | Chindia – Miroslava 2-0 (1-0) + REACȚII VIDEO Daniel Florea, Daniel Neguț și Marcel Ghergu

By
Updated: March 28, 2018

După 9-0 în tur, Chindia a avut emoții serioase cu Miroslava, pe un teren desfundat, dar și-a îndeplinit obiectivul, la capătul unui joc lipsit de spectaculozitate. Florea a deschis scorul repede (6), Cherchez a nimerit bara, cu un șut superb, de la 25m (18), gazdele controlând ostilitățile, fără a ajunge totuși prea des la buturile moldovenilor. După pauză, Miroslava a trecut în câteva rânduri pe lângă egalare. Corban (53), Buhăcianu (73) și Viorică (84) au ratat șanse bune în contul echipei pe care Târgoviștea o umilea în vara anului trecut. Și cum ocaziile se răzbună, Neguț a făcut 2-0 pe contraatac și a rezolvat meciului, în ultimul minut al timpului regulamentar. Chindia își consolidează poziția de pe podium, cu un avantaj de 11 puncte față de locul 4, CS Afumați, cel puțin până miercuri după-amiază. Echipa din Târgoviște stă în week-end, urmând să primească trei puncte la masa verde, și se deplasează în Vinerea Mare la Brăila, pentru jocul cu ultima clasată dintre echipele active în Liga a II-a.